Історія розвитку
Історія підприємства розпочалася ще у позаминулому сторіччі. Перший власник – бельгійський капіталіст Розенберг, який у 1898 році викупив ділянку сипучих пісків і побудував склозавод із розрахунку виробництва прибл. 12 мільйонів півлітрових пляшок на рік. На той час це було велике підприємство, де працювало 270 робітників. Більшим від нього був тодішній Костянтинівський завод, який щорічно виробляв до 20 мільйонів пляшок.
За Польщі на заводі працювали дві скловарні печі, на одній із яких виробляли віконне скло ручним способом, на другій – пляшки різної ємності.
У 1939 році після приєднання Західної України до УРСР, завод перейшов у власність держави і аж до початку Великої Вітчизняної війни випускав пляшку.
Потім була війна, окупація. Завод лежав у руїнах. Після визволення Рокитного 6 січня 1944 року склороби, жителі селища приступили до відбудови підприємства.
Починаючи з 1950 року, склозавод майже щорічно збільшував свою виробничу потужність. Особливо швидкими темпами впроваджувалась механізація у виробництво в 1950-1967 роках.
В 1975 році на заводі запрацював машино-ванний цех № 2 по виробництву консервної склотари на машинах ПВМ- 12 і ЗПВМ-3. В 1984-1986 роках, було проведено технічне переоснащення систем цеху № 1.
З початку 90-х «Рокитнівський скляний завод» розвивається особливо динамічно: відбулися кардинальні зміни в сторону збільшення виробничих потужностей та покращення технологічної бази підприємства, а в 1994 році на підприємстві розпочато повну реструктуризацію виробництва.
З метою забезпечення конкурентоспроможності продукції з квітня 2000 року як технологічне паливо завод почав використовувати природний газ замість мазуту, що дало можливість значно знизити собівартість виробленої продукції.
У 2004 році на підприємстві, вперше серед підприємств скляної промисловості держав СНД та Східної Європи, було освоєно та впроваджено процес легкого видування скла (LPBB). Застосування даної технології дало можливість зменшити масу пляшки на 10 відсотків, забезпечити рівномірний розподіл скла по стінках пляшки у процесі її формування, що, в свою чергою, поліпшило показник гідростатичного тиску пляшки, який становить 20 атмосфер.
У 2006 році розпочалось будівництво нового склотарного комплексу. Проект став можливим завдяки кредиту, отриманому в одному із банків Чехії. І вже у наступному – 2007 році, новий комплекс склотарного виробництва був введений в експлуатацію. Цех склотарного виробництва повністю автоматизований.
До складу нового склотарного комплексу ввійшли: автоматизований складальний цех потужністю 400 тонн шихти за добу, який повністю забезпечує підприємство шихтою; склотарний цех з 3-ма чеськими восьмисекційними машинолініями AL-118 з потужністю 600 000 одиниць тари за добу, обладнаний скловарною піччю, потужністю 240 тонн скломаси за добу; складські приміщення площею 15 тис. кв. м, що дозволяє зберігати готову продукцію в технологічно та природно сприятливих умовах.
На підприємстві діє Інтегрована система управлінння якістю і безпекою виробництва склотари, яка відповідає вимогам міжнародних стандартів ISO 9001:2008 та FSSC 22000:2015
В своєму історичному розвитку підприємство підпорядковувалося різним виробничим об’єднанням та міністерствам, 6 грудня 1996 року Рокитнівський скляний завод, відповідно Протоколу загальних зборів був перейменований на ВАТ «Рокитнівський скляний завод», а з 4 квітня 2011 року на ПрАТ «Рокитнівський скляний завод».
Потрібно зазначати, що впродовж свого існування, зберігаючи свою традиційну якість, підприємство зазнавало як злетів, так і падінь. Після економічної кризи 2009 року, із збільшенням ціни на енергоносії, завод зазнав значних фінансових збитків, втратив ринки збуту продукції.
Тому на фоні вищезазначених негараздів і постало питання кардинальних змін. Тоді керівництво підприємства окреслило коло основних завдань, які першочергово потрібно було реалізувати менеджменту, а саме: відновлення виробництва на всіх потужностях, створення робочих місць, налагодження нових ринків збуту готової продукції як в Україні, так і за її межами, саме головне – освоєння новітніх технологій виробництва для подальшої модернізації та впровадження на підприємстві впродовж 2014-2016 років.
Тож в найкоротші терміни, завдяки ефективному управлінському менеджменту, правильній технічній і кадровій політиці вдалося досягти стабільних результатів роботи підприємства, збільшення обсягів реалізації продукції, а пошук та залучення нових покупців склотари, призвели до покращення фінансових показників ПрАТ. Все це говорить про позитивні тенденції у діяльності підприємства, а також підтверджує укріплення позицій на ринках склотари.
Проте історію підприємства, в першу чергу, творять його працівники. Основа кожного виробництва – це люди, їх майстерність, професіоналізм, енергія, вони задають ритм роботи заводу.
На сьогодні ПрАТ «Рокитнівський скляний завод» – це підприємство, яке відповідає високим вимогам міжнародних стандартів з ефективності виробництва, рівня охорони праці, підготовки кадрів, якості продукції та соціального захисту. Це візитівка Рокитнівщини, його історія, його гордість. Адже життя майже кожної рокитнівської сім’ї нерозривно пов’язане з підприємством, яке з надією та впевненістю дивиться в завтрашній день.